Usuwanie starych tapet ze ścian

Usuwanie starej tapety ze ściany:



Usuwanie starych tapet za ścian
Skrobanie starych tapet.
Usuwanie starych tapet za ścian, porady
Skrobanie starych tapet.
Jak usunąć tapety ze ściany, porady
Skrobanie starych tapet.
Usuwanie starych tapet ze ścian, porady
Skrobanie starych tapet.
Jak usunąć stare  tapety ze ściany, sposób na usunięcie tapety
Usuwanie starych tapet ze ściany.
Sposób na usunięcie starej tapety ze ściany.
Usuwanie starych tapet ze ściany.
Dobry sposób na usunięcie starej tapety ze ściany.
Usuwanie starych tapet ze ściany, tak wygląda ściana po usunięciu tapety.


Usuwanie starych tapet:


Tapetując pokój nigdy się nie zastanawiamy nad tym że kiedyś w przyszłości postanowimy zmienić wystrój wnętrza i zamiast tapet zapragniemy gładkich ścian. 
Usuwanie starych tapet ze ścian jest bardzo żmudnym, uciążliwym i męczącym zajęcie. Jeśli posiadamy trochę determinacji, wolnego czasu i odpowiednie narzędzia wcale to nie musi być aż takie straszne. Postaram się w kilku słowach przybliżyć jak
ułatwić sobie życie :-)

Jak ułatwić sobie zrywanie tapety ze ściany?


Przed podjęciem prac związanych ze zrywaniem tapet należy zrobić małe zaopatrzenie w odpowiednie narzędzia mianowicie: kilka gąbek lub duży pędzel, wiadro z wodą, mydło. Ja osobiście stosuję 15 L butle z pompką i rozpylaczem do podlewania ogrodowych drzewek. Rewelacyjne się sprawdza, obficie rozpyla wodę po powierzchni ściany, dobrze moczy tapety, które po namoczeniu łatwo odchodzą ze ściany. Jeśli nie mamy pompki z rozpylaczem to również dobrze nadaje się duży pędzel bądź wałek. Osobiście odradzam małych pojemników z ręczną pompką coś w stylu dozowników do mycia okien. Są po prostu niewydajne, prędzej rozbolą nas palce od naciskania niż dobrze tym namoczymy tapetę. Tapetę dobrze jest namoczyć kilka razy i poczekać do wyschnięcia. Czynność tą powtarzam kilka razy. Za trzecim razem tapety ładnie schodzą ze ściany dużymi płatami. Ale pamiętajmy że nie ma łatwo i nie ma co się łudzić że w prosty sposób zerwiemy wszystkie tapety. Więc pozostaje nam szpachelka, tapety usuwamy na mokro skrobiąc szpachelką, lepiej schodzi niż na such ale trochę się ślumaczy ściana. Kiedy po ciężkiej męce uda nam się usunąć już ostatnie resztki tapet wówczas dobrze jest namoczyć całą ścianę jeszcze raz. Wydawać by się mogło że już jest wszystko za nami, nic mylnego! Po namoczeniu ściany resztki mokrego papieru stają się bardziej widoczne i trzeba je usunąć. Po usunięciu ostatnich resztek tapety pozostawiamy ściany do wyschnięcia. Mogę się założyć że wygląda to strasznie! (u mnie wyglądało to tak, patrz zdjęcie). Ubytki na ścianach, rysy po szpachelce, i inne ubytki pęknięcia, wady większe bądź mniejsze trzeba będzie zaszpachlować. Jeśli zależy nam na ładnych prostych ścianach gipsowanie będzie trzeba przeprowadzić na całej powierzchni ścian gdzie znajdowały się wcześniej tapety. Dla zniwelowania większych krzywizn i zaoszczędzenia czasu dobrym sposobem jest położenie płyt karton gips ale ta opcja jest nieco droższa, wiąże się to z wyższym kosztem remontu. Tak by wyglądało usuwanie starych tapet ze ścian.

Link do strony o Artystycznym malarstwie ściennym

Brak komentarzy: